Zyrtare, Salah te Liverpuli

Liverpuli ka kompletuar transferimin e egjiptianit Mohamed Salah nga Roma, për rreth 40 milionë euro.

Sulmuesi 25-vjeçar ka kohë që ndiqet nga Liverpuli, që e donte edhe para 3 vitesh, kur humbi garën me Çelsin, por nuk i eci në Premier Ligë.

E kundërta ka ndodhur në Serinë A, sepse Salah ka shënuar 29 gola në 65 ndeshje me Romën dhe ka qenë një nga yjet e futbollit italian. Kjo ka bërë që Jurgen Klop ka kthejë në prioritet blerjen e tij, me synimin për të shtuar shpejtësinë dhe cilësinë në sulm, aty ku janë edhe emra si Firmino, Kutinjo e Mane.

Përveç kësaj, Liverpuli duhet të llogaritë edhe shtimin e ndeshjeve sezonin e ardhshëm, sepse do të marrë pjesë në Champions League, ndaj një lojtar si Salah do të vlente shumë në organikë.

Në kontratë ka edhe shumë klauzola e bonuse, që mund ta çojnë pagesën ndaj Romës deri në 50 milionë euro, një shifër rekord për Liverpulin, por është diçka që paguhet me qejf, nëse vijnë trofe madhorë dhe Salah shkëlqen.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online