Browsing Tag

Renato Sanches

Tri vite të çuara dëm, lojtari i Bajernit pranon gabimin

Tri vite më parë drejtuesit e Bajernit të Mynihut arritën akordin me Benfikën për të transferuar në Mynih talentin Renato Sançes. Asokohe portugezi ishte vetëm 18 vjeç dhe kishte habitur me paraqitjet në Champions League dhe kampionatin…

Sançes kërkon largimin: Nuk mjaftohem me pesë minuta

Renato Sançes vazhdon të mbetet një problem që kërkon zgjidhje. Mesfushori portugez u mbështet fillimisht nga Niko Kovaç, por me kalimin e muajve aktivizimet e 21-vjeçarit filluan të rralloheshin. Në një intervistë për “Bild”, portugezi…

Sërish zhgënjim, talenti i Bajernit kërkon largimin

Bajerni i Mynihut shpenzoi 35 milionë euro për t'ia marrë Benfikës në vitin 2016, por Renato Sançes që pas Euro 2016 ka mbetur në vendnumëro. Mesfushori portugez dështoi edhe në Angli, ku u huazua te Suonsi, por këtë sezon Bajerni e…

Zyrtare, Renato Sançes përfundon te Suonsi

Duhej të ishte fenomeni i ri i futbollit botëror, por Renato Sançes te Bajerni nuk ia doli mbanë. Klubi bavarez shpenzoi miliona për t’ia marrë Benfikës, duke e reklamuar si yllin e së ardhmes, por tashmë Renato Sançes përfundon në huazim…

Juve mëson nga Bajerni, ofertë për Renato Sançes

Verën e shkuar bëri bujë transferimi i mesfushorit të Benfikës Renato Sançes, i cili u bë pronë e Bajernit për 35 milionë euro, plus rreth 35 milionë në bonuse të ndryshëm. Kampion Europe me Portugalinë dhe një yll te Benfika, djaloshi…