ZYRTARE | Kuqezinjtë në modë, Vajushi zbarkon në Superiore  

0

Duket se nuk kanë fund surprizat në merkato. Edhe pse zyrtarisht periudha e transferimeve është mbyllur, Teuta duket se e ka ruajtur për në sekondën e fundit surprizën për tifozët bregdetar.

Armando Vajushi e ka arritur akordin me skuadrën e Teutës dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Blendi Shkëmbi. Klubi dhe lojtari kanë arritur akordin dhe klubi e ka zyrtarizuar përmes një postimi në Facebook. Do të ishte një dhuratë për ekipin e “djemve të detit”. Më parë për mesfushorin shkodran kishte interes edhe Kukësi e Partizani, por Teuta duket se e ka fituar këtë duel.

Më herët në Superiore zbarkoi edhe Valdet Rama, i cili si Vajushi në të shkuarën ka veshur fanellën kuqezi. Edhe Jahmir Hyka është përfolur këtë merkato për një rikthim në Superior, por kryeqytetasi zgjodhi të kalonte në Izrael.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.