Browsing Tag

Vajushi

Vllaznia projekton rikthimin e bujshëm, bisedimet kanë nisur

Vllaznia u rikthye në Superiore pas një viti mungesë dhe ka nisur prej kohësh punën intesive për përforcimin e skuadrës. Sot, Ndriçim Shtubina konfirmoi rikthimin e tij tek ekipi shkodran, por drejtuesit e klubit nuk kanë ndërmend të ndalen…

ZYRTARE | Largimi i radhës, Vajushi i jep fund te Teuta

Teuta e Europës do të jetë pa Armando Vajushin. Klubi durrsak ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me 28-vjeçarin. Futbollisti shkodran ishte një ndër afrimet më të bujshme të merkatos së janarit në Kategorinë Superiore, por rikthimi i…

Rokadë dhe sytë nga Vajushi, Shkëmbi mendon për Skënderbeun

Teuta u shkëput nga dy vendet e kreut fundjavën e hskuar, duke pësuar një humbje përballë Luftëtarit me rezultatin minimal 1-0. Në sfidën përballë gjirokastritëve, Shkëmbi bëri pa shërbimet e kapitenit Tefik Osmani, i cili ka qenë një ndër…

Vajushi: Dua të iki sërish jashtë, ja pse zgjodha Teutën

Mesfushori i ardhur me bujë te Teuta, Armando Vajushi ka filluar të gjejë formën e tij optimale dhe të kryejë seancat e plota stërvitore. 28-vjeçari foli sot për “RTSH Sport”, ku pranoi se dëshira e tij është që të largohet sërish jashtë.…

Vajushi te Teuta? Trajneri Shkëmbi shpjegon gjithçka

Lajmi më i bujshëm që doli sot sa i takon merkatos është padiskutim transferimi i Armando Vajushit te Teuta. Pas ndeshjes së “Djemve të Detit” kundër Tiranës, edhe vetë trajneri Shkëmbi foli për transferimin e Vajushit në Durrës.…

Thuajse e kryer, edhe Armando Vajushi në Superiore

E ardhmja e Armando Vajushit do të jetë në Superiore. Sipas “Telesport”, mesfushori shqiptar do të firmosë me klubin durrsak të Teutës. 27-vjeçari ishte një alternativë për dy skuadrat kryesuese gjatë muajit janar, Kukësit dhe Partizanit,…

Shkëlqen Veseli, triumf ndaj Bashës dhe vendi i dytë

Një numër i madh lojtarësh shqiptarë në Serinë B, por sot ka festuar vetëm Frederik Veseli, titullar në fitoren 4-0 që Empoli arriti në Bari. 90 minuta shumë të mira për mbrojtësin e kombëtares sonë, i cili është vlerësuar me notën 6,5.…

Vajushi kthehet vendimtar, Pro Verçeli fluturon

Armando Vajushi është një futbollist i pafat, por me një vullnet të hekurt. Shkodrani vuajti gjithë sezonin e shkuar nga një dëmtim i rëndë, por nuk dorëzohet kurrë dhe tashmë është duke rigjetur formën e plotë. Në sezonin e ri sulmuesi…