Browsing Tag

Boka-River

Ronaldo injoron ftesën e Perez, Mesi ende në dilemë

Plani i Florentino Perez për të bashkuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin në tribunën “vip” të “Santiago Benabeut” ka dështuar. Presidenti i Real Madrid dëshironte të shikonte përballjen midis River Plejt dhe Boka Zhuniors në praninë  e…

ZYRTARE | Kaosi vazhdon, Boka – River nuk luhet ditën e sotme

Takimi i dytë i finales së “Copa Libertadores” midis River Plejt dhe Boka Zhuniors nuk do të luhet ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga presidenti i “CONMEBOL”, Alehandro Domingez, I cili në pranoi se lojtarët e Boka Zhuniros nuk janë…

Boka del kundër “CONMEBOL”: S’jemi në gjendje të luajmë

Vazhdon kaosi në Buenos Aires. Së fundmi klubi i Boka Zhuniors ka dalë më një komunikatë, ku ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes për një datë më të vonshme. Arsyetimi është i thjeshtë, lojtarët ende nuk e kanë marrë veten nga sulmi i dhunshëm që…