ZYRTARE | Jo vetëm Magani, një tjetër trajner nga Shqipëria “braktis” Kosovën

0

Shpëtim Duro nuk do të jetë trajneri i Dritës. Ka qenë vetë klubi gjilanas që ka informuar se trajneri 59-vjeçar , ka kërkuar dorëheqjen dhe mes palëve është gjetur gjuha e përbashkët për ndërprerë marrëveshjen.

Ky vendim i Duros vjen pas eliminimit nga Kupa e Kosovës nga Vëllaznimi i Ligës së Parë, ndërkohë që dhe në kampionat klubi ka dalë prej kohësh nga objektivat.

Njoftimi i klubit të Dritës 

Dorëhiqet trajneri SHPËTIM DURO

Klubi jonë FC DRITA ju njofton që ka dhënë dorëheqje trajneri Duro!

Pas një takimi që kishim menjëherë pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje mes dy palësh është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi!

Pas eliminimit nga kupa e Kosovës, dhe dalja nga objektivi i vetëm i klubit për këtë sezon, z.Duro ka ofruar dorëheqjen, gjë që është pranuar nga klubi bardh e kaltër!

FC DRITA e falënderon profesor Duron për punën profesionale që ka bërë me klubin dhe i dëshiron shumë suksese!

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.