Zyrtare, Bushiç rinovon me Flamurtarin

0

Tomisllav Bushiç nuk lëviz nga Flamurtari. Sulmuesi kroat, i kthyer në nivel të lartë sezonin e fundit, ka vendosur të rinovojë me klubin vlonjat.

31-vjeçari shënoi 12 gola sezonin e fundit dhe kishte shumë oferta këtë verë, por tashmë e ka vendosur të qëndrojë kuqezi.

Në Shqipëri Bushiç ka luajtur edhe me Vllazninë e Tiranën, duke shkëlqyer në Shkodër.

Së bashku me Danilo Alvesh, sezonin e fundit Bushiç shkëlqeu sezonin e fundit në sulmin vlonjat, ndërsa tani partneriteti vazhdon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.