Browsing Tag

Busic

Bushiç kthehet në Kroaci, Ardit Hoxhaj përfundon në spital

Moment i zi për Flamurtarin, që në kampionat e ka harruar shijen e fitores dhe ndërkohë sheh të zbresë në mënyrë të pandalshme në renditje. Një nga arsyet e kësaj rënieje është dëmtimi i kapitenit Bushiç, i cili ka lënë një gropë të…

Bushiç: Edhe një penallti që na dhanë, e humba!

Tomisllav Bushiç shënoi golin vendimtar në fitoren e Flamurtarit ndaj Partizanit, sfidë e mbushur me polemika në fundin e takimit. Për kapitenin e Flamurtarit, pritja pa fund për një penallti duket se i ka bërë keq, aq sa e merr me humor…

Rëndësia e të pasurit një Bushiç

Kur Flamurtari bëri revolucion në verë, trajneri Shpëtim Duro kishte dorë të lirë të largonte e afronte këdo që mendonte se i vlente apo jo projektit të tij. Trajneri kuqezi i vendosi pak kushte administratorit Sinan Idrizi dhe dy prej tyre…

Bushiç: Fitore e bukur, Flamurtari është në rrugën e duhur

Sulmuesi kroat Tomisllav Bushiç shënoi dhe ishte vendimtar sot për Flamurtarin, në fitoren kundër Lushnjës, sepse ishte i përfshirë në çdo aksion sulmues të kuqezinjve. Për kroatin tashmë Flamurtari është në rrugën e duhur dhe e ardhmja…

Pas rinovimit, Bushiç mesazh për Danilo Alvesh: Të pres!

Kroati ka mbërritur në Vlorë dhe ka firmosur kontratën që e lidh zyrtarisht me Flamurtarin, ndërkohë që pret të rikthehet edhe sulmuesi brazilian Elton Nika Tomislav Bushiç ka nënshkruar kontratën e re që e lidh edhe për sezonin…

Bushiç firmos, mbetet pika e referimit te Flamurtari

Në një sezon të zi, me shumë probleme jashtë fushe, Flamurtari pati si një ndër lojtarët e vet më të mirë kroatin Tomisllav Bushiç. Sulmues i fuqishëm, shënues shumë i zoti dhe tërheqës i skuadrës, Bushiç pak nga pak gjeti nivelin e tij…

Zyrtare, Bushiç rinovon me Flamurtarin

Tomisllav Bushiç nuk lëviz nga Flamurtari. Sulmuesi kroat, i kthyer në nivel të lartë sezonin e fundit, ka vendosur të rinovojë me klubin vlonjat. 31-vjeçari shënoi 12 gola sezonin e fundit dhe kishte shumë oferta këtë verë, por tashmë e…

Skënderbeu nuk i ndahet Vlorës, në sulm për kroatin Bushiç

Fatjon Rupi Drejtuesit e Skënderbeut kanë angazhuar shumë menaxherë aktualisht për të gjetur sulmuesit që ata duan, ose të paktën një të tillë me kualitet të lartë. Afrimet në këtë repart duhen bërë urgjentisht, duke parë që ndeshjet…