Xhuljo Vrenozi nuk zhgënjen në Londër, arrin fitoren e 13-të

0

Boksieri shqiptar Xhulio Vrenozi ka arritur fitoren e 13-të në karrierë në duelin e zhvilluar sot në “York Hall” në Londër. 26-vjeçari nga Fieri mundi lituanezin Edvinas Pupaluskas me rezultat 59 – 56.

Vrenozi bokson në peshën “super welterweight” dhe është shpallur disa herë kampion në rang kombëtar, ndërsa prej disa vitesh stërvitet në Itali.

Ndër spektaktorët e këtij takimi ishte dhe Florian Marku, i cili para pak muajsh u dorëhoq nga artet marciale të kombinuara për të filluar një karrierë të re në boks.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.