VIDEO | Ish-futbollisti i Flamurtarit magjeps Indonezinë, shijoni golin e veçantë

0

Në verën e 2017-ës, Shpëtim Duro, solli në Vlorë futbollistin  brazilian Viktor Zhufo. Mesfushori me tipare sulmuese luajti 23 ndeshje në Kategorinë Superiore, por nuk ia doli të spikaste.

Para pak javësh, 26-vjeçari u transferua në Kategorinë e Dytë të Indonezisë te skuadra e Semen Padang. Së fundmi braziliani shënoi një gol tejet të veçantë në kompeticionin e Kupës. Driblim i zgjuar dhe një goditje e fuqishme nga më shumë se 30 metra, topi përfundon në trekëndësh pa i lënë asnjë shans portierit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.