Viti i fundit i një legjende, “gardiani” jep lajmin e trishtë

0

Nëse do të bënim një listë të portierëve më të spikatur të viteve të fundit, në të nuk ka se si të mungojë emri i Petr Çeç. Ditën e sotme, “gardiani” bëri të ditur se  çek në fund të këtij sezoni do të dorëhiqet nga futbolli profesionist.

Çeku debutoi 20 vite më parë në vendlindje dhe më pas rrugëtimi i tij vazhdoi në Francë dhe destinacioni i fundit ishte Londra, aty ku mbrojti për nëntë vite portën e Ccelsit e më  pas për katër vite të tjera te Arsenali.

Në letrën që 36-vjeccari në rrjetet sociale ai shkroi:

“Ky është sezoni im i 20-të, si profesionist dhe kanë kaluar 20 vite qëkur firmosa kontratën time të parë profesioniste, prandaj ndjej se është koha e duhur që të njoftoj se do të tërhiqem në fund të sezonit”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.