Browsing Tag

Petr Cech

Viti i fundit i një legjende, “gardiani” jep lajmin e trishtë

Nëse do të bënim një listë të portierëve më të spikatur të viteve të fundit, në të nuk ka se si të mungojë emri i Petr Çeç. Ditën e sotme, “gardiani” bëri të ditur se  çek në fund të këtij sezoni do të dorëhiqet nga futbolli profesionist.…

Lajme të keqija për Arsenal, portieri 1 muaj jashtë

Arsenal për momentin po kalon një periudhë mjaft të mirë dhe ecuria e “topçinjve” është impresionuese. Të besuarit e Unai Emeri fundjavën që lamë pas, morën fitoren e shtatë radhazi në të gjithë kompeticionet. Në sfidën e fundjavës ndaj…

Çeh “shfryn”: Me Venger kishim harruar se si fitohej

Arsenal arriti ditën e djeshme një fitore mjaft të rëndësishme përballe Everton, me shifrat 2-0. Një fitore, që është e pesta radhazi për “topçinjtë” në të gjithë kompeticionet dhe e katërta në Premier Ligë. Në merkaton e verës Arsenal…