Browsing Tag

Eklent kaçi

Botërori i Bilardos, Kaçi e Spahiu shqiponjat kuqezi

Worl Cup of Pool është planifikuar të zhvillohet në Lester në Angli dhe mes 32 shteteve pjesëmarrëse do të jetë edhe Shqipëria që do të përfaqësohet nga dy bilardistë, konkretisht nga Eklent Kaçi dhe Besar Spahiu. Kaçi tashmë është bërë…

Historike: Eklent Kaçi, numri një në botë!

Eklent Kaçi është një nga bilardistët më të mirë në botë. Në Shqipëri ka fituar pafund trofe dhe tanimë po korr suksese në arenën ndërkombëtare, duke fituar turne të rëndësishëm. Rezultatet e tij bënë që të arrinte deri në vendin e tretë në…