Video | Sherr masiv në ndeshjen e femrave, 4 të plagosura

0

?Skena të shëmtuara dhune kanë pushtuar futbollin e femrave në Argjentinë. Incidentet ndodhën në ndeshjen midis skuadrave të Universitarios dhe Libertadit. Një vendim i gjyqtarit për të nxjerrë jashtë fushe trajnerin e njërës prej skuadrave pas protestave pas akordimit të një 11-metërshi.

Presidenti i Ligës ku skuadrat bëjnë pjesë premtoi dënime shembullore për protagonistet e dhunës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.