Browsing Tag

Futboll Femrash

Zhduket shqiptarja e Zvicrës, mbytet në liqenin e Komos

Florijana Ismaili do të mbushë 25 vjeç me datë 1 janar, përvjetor që ndoshta nuk do e festojë kurrë për fat të keq. Mesfushorja ofensive e kombëtares së femrave të Zvicrës ishte nisur drejt liqenit të Komos ditën e shtunë. Bashkë me një…

FUTBOLL FEMRASH | 19-vjeçaret thyhen në fund ndaj Polonisë

Kombëtarja e 19-vjeçareve të Shqipërisë po merr pjesë në raundin kualifikues të kampionatit Europian. Të besuarat e Nevil Dedes ndodhen në grupin e 10-të dhe ndeshjet po zhvillohen në Holandë. Vajzat e vogla kuqezi janë mundur 1-0 në…

Video | Sherr masiv në ndeshjen e femrave, 4 të plagosura

?Skena të shëmtuara dhune kanë pushtuar futbollin e femrave në Argjentinë. Incidentet ndodhën në ndeshjen midis skuadrave të Universitarios dhe Libertadit. Një vendim i gjyqtarit për të nxjerrë jashtë fushe trajnerin e njërës prej skuadrave…