Browsing Tag

Borusia

40 milionë euro nga Rusia, Dortmundi shet dy sulmuesit

Borusia Dortmund po finalizon shitjet e Andre Shyrrle dhe Maksimilian Filip. Dy futbollistët gjermanë kërkohen nga Dinamo e Moskës. Klubi rus ka pësuar një ringjallje misterioze dhe po inteston shuma të mëdha për t’u rikthyer në elitën e…

VIDEO | Liverpuli ende me pushime, Dortmund e mund në SHBA

Dortmund dhe Liverpul zhvilluan një miqësore në tokën amerikane, ku në fund të 90 minutave skuadra gjermane doli me kokën lart duke fituar ndeshjen me rezultatin 3 – 2. Jyrgen Klop përzgjodhi një skuadër me shumë emra të rinj, ndërsa…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që këta dy klube kanë në kampioant. Drejtuesit e verdhezinvje janë në hapat e fundit të finalizimit të transferim të Mats…