VIDEO | Lëvizje “alla-Zidan”, Vojvoda tregon klasin e tij në Belgjikë

0

Mërgim Vojvoda mbetet një lojtar kyç te skuadra e Roial Eksel Muskron. Mbrojtësi i pëfaqësueses së Kosovës është aktivizuar për shumë se 2000 minuta në 29 aktivizimet që ka marrë këtë sezon.

Krahas detyrave mbrojtëse që janë gjëja kryesore për çdo mbrojtës krahu, 24-vjeçari shqiptar njihet për natyrën e tij sulmuese dhe aftësitë në driblim.

Në takimin e kësaj fundjave ndaj Vasland Beveren, Vojvoda, kreu një lëvizje “alla-zidan” për t’iu shmangur një lojtarit të skuadrës kundërshtare. Veprimi është i ka pëlqyer vetë lojtarit, i cili e ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.