VIDEO/ Kur milionat e sheikëve nuk kanë më vlerë, PSG-ja fal dy pikë dhe ndjen titullin t’i ikë nga duart

0

PSG barazon ndaj Rennes me rezultatin 1-1, duke humbur kështu dy pikë mjaft të vlefshme dhe tashmë nisin të ndjejnë titullin kampion t’u ikë nga duart. Tashmë diferenca mes Lilles dhe Paris Saint Germain është katër pikë, kur kanë mbetur vetëm dy ndeshje nga përfundimi i kampionatit.

Lilles do t’i mjaftonte një fitore në përballjen e ardhshme për tu shpallur kampion të Francës. Brenda pak kohësh, parizienët kanë humbur luftën në dy fronte, në Champions League dhe në Ligue 1. Milionat e shpenzuara nga sheikët duket se nuk e kanë justifikuar vlerën e tyre./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.