Browsing Tag

Gjibraltari

VIDEO | Gafa që i tërboi, historia dhe festa e Gjibraltarit

Mbrëmja e djeshme në Ligën e Kombeve dhuroi rezultate surprizë, por mbi të gjitha duhet veçuar suksesi i Gjibraltarit, që mori fitoren e parë në histori në një ndeshje zyrtare. Ishte një rezultat historik që vinte pas 22 humbjesh, që nga…