Lilaj e Xhejms titullar, Gabala shumë pranë fundit të klasifikimit

0

Gabala është mundur sërish sot në ndeshjen me Ziran e vendit të fundit. Skuadra ku aktivizohet dhe mesfushori i Kombëtares kuqezi Sabejn Lilaj, por dhe ish-lojtari i Skënderbeut Xhejms. Është mundur me skuadrën e vendit të fundit dhe tan ndodhen vetëm 3 pikë larg vendit të fundit.

Në takimin e sotëm, si Lilaj dhe Xhejms kanë qenë titullarë, por pa mundur që të lënë gjurmë në këtë sfidë. Ecuria e Gabalës është mjaft negative, pasi nuk arrin të marrë fitore në të pestën ndeshje radhazi dhe me vetëm 5 pikë rrezikon kjo pak.

Lilaj nuk u preferua nga trajneri Kristian Panuçi për dy ndeshjet e ardhshme me Jordaninë dhe Izraelin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.