VIDEO: Kardifi shumë pranë mrekullisë, Çelsi e përmbys me polemika

0

Kardifi priti skuadrën e Çelsit në një ndeshje ku Blutë e Londrës ishin dukshëm favoritë për të triumfuar. Kardifi ndodhet në fundin e tabelës, në vendin e 18-të, ndërsa Çelsi po lufton për një vend në zonën Champions. Edhe pse të besuarit e Sarrit ishin favoritët kryesorë, në fushën e lojës gjithçka ishte ndryshe.

Kardifi u mbrojt shumë mirë dhe ishte shumë pranë një mrekullie, pasi po udhëhiqnin 1-0 deri në minutën e 84’, minutë kur Azpilikueta barazoi shifrat. Mbrojtësi spanjoll ishte në pozicion të parregullt, por goli qëndroi dhe Çelsi barazoi. Ndërsa në sekondat e fundit, Blutë do të përmbysnin gjithçka, falë golit të Loftus-Çik.

Goli i Azpilikueta, dukshem ne pozicion te parregullt

Çelsi me këtë fitore ngjitet në vend të pestë, në kuotën e 60 pikëve, aq sa ka dhe Arsenali me një ndeshje më pak. Gara për një vend në Champions është ashpërsuar shumë në Premier Ligë.

Premier League, java 31’

Kardif – Çelsi  1-2
Kamarasa 46’ / Azpilikueta 84’, Loftus-Çik 90+1’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.