Browsing Tag

Zhoao Kanselo

E kryer | Kanselo është i Sitit, Danilo vishet bardhezi

Mediet italiane e bëjnë të kryer. Zhoao Kanselo do të jetë lojtari më i ri i Mançester Sitit. Portugezi është i parapëlqyeri i Guardiolës dhe më në fund spanjollit i plotësohet dëshira. Në këtë marrëveshje do të përfshihet edhe Danilo.…

Kuadrado prish planet e Juves, Kanselo mbetet në Torino

Ndërsa ishte gati i larguar nga klubi, e ardhmja e Zhoao Kanselos mund të marrë një rrjedhë tjetër për shkak të Huan Kuadrados. Sipas “Tuttosport”, kolumbiani është shumë pranë transferimit në Kinën e largët. Drejtuesit e Shangai Shenua…

Juventusi nis pushimet, portugezi drejt sallës së operimit

Juventusi ka qenë me shumë fat këtë sezon, pasi nuk ka vuajtur shumë nga dëmtimet. “Zonja” ka një organikë të pasur lojtarësh dhe thuajse të gjithë kanë qenë në dispozicion të Alegrit. Megjithatë, në këtë fund sezoni, bardhezinjtë po…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë. Trajneri livornez e la në stol mbrojtësin në ndeshjen e çerekfinales së Champions-it ndaj Ajaksit, ku i besoi vendin në formacion…

Super Kanselo, por e frenon Dani Alvesh: Askush si unë!

Transferimi i Kristiano Ronaldos te Juventus u cilësua si “blerja e shekullit”, por një tjetër afrim te bardhezinjtë po mahnit me paraqitjet dhe lojën e zhvilluar. Flasim për një tjetër portugez, Zhoao Kanselon, i cili ka si menaxher Horge…