VIDEO: Goli kundër Brajtonit, Obamejang u bashkohet legjendave të Arsenalit

0

Para 18 muajsh, Pierr Emerik Obamejang iu bashkua Arsenalit nga skuadra e Borusia Dortmundit dhe që nga ardhja e tij në “Emirates”, sulmuesi gabonez është shndërruar në idhulin e tifozerisë. Në takimin e luajtur të dielën (17:30) kundër Brajtonit, Obamejang shënoi golin e parë për “Topçinjtë”, nga pika e bardhë e penalltisë.

Ky gol ishte i 27-ti këtë sezon për Obamejang dhe i 20-ti në Premier League. Lojtari i fundit që shënonte 20 gola në kampionat për Arsenalin ishte Aleksis Sançez në sezonin 16-17, ndërsa para kilianit, i fundit ishte legjenda Tierri Henri.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.