VIDEO: Festë madhështore, “digjet” Camp Nou

0

Për të tetin vit në 11 të fundit Barcelona është shpallur kampione e Spanjës, duke bërë që tashmë La Liga të kthehet në pronë private dhe titujt të mos festohen më ndoshta si diçka e rrallë.

Megjithatë, në përfundim të ndeshjes kundër Levantes Camp Nou shpërtheu në festë. Një stadium i tejmbushur, me kapacitet të plotë, me njerëz të lumtur, që shijonin mbrëmjen magjike dhe trofeun e radhës për klubin e vetëm në Spanjë që arrin të ndalë Realin thuajse çdo vit, edhe pse në Europë madrilenët janë superiorë.

Megjithatë, këtë vit Barça ka shansin të korrigjohet, sepse është vetëm 3 ndeshje larg triumfit në Champions.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.