Browsing Tag

Mendi

VIDEO | Prezantimi i Mendi, në Bernabeu nuk ndalet spektakli

Luka Joviç dhe Eden Hazard u prezantuan pak ditë më parë si lojtarë të Real Madridit para mijëra tifozëve të “Los Blancos”, duke e mbushur stadiumin Santiago Bernabeu plot. Pas dy blerjeve të bujshme, radhën e pati Ferland Mendi.…

Goditja e dytë, mbrojtësi kryen vizitat mjekësore te Reali

Ferland Mendi, 23-vjeç, është duke kryer vizitat mjekësore te Reali i Madridit, raporton L’Equipe. Sipas gazetës franceze, Lioni dhe Reali i Madridit kanë gjetur akordin dhe prezantimi i Mendi mund të jetë brenda 24 orëve të ardhshme. Edhe…

Mendi e mbush kupën, gjykata angleze i shton një tjetër hall

Mbrojtësi i majtë i Mançester Sitit, Benzhamin Mendi, nuk po kalon një javë të qetë. Francezi është dëmtuar sërish dhe pritet të qëndrojë të paktën dy muaj jashtë jashtë fushave. Por, një tjetër problem i ka ardhur nga gjykata e rrethit të…

Guardiola gjen zëvendësuesin e Mendit në Premier Ligë

Tekniku i Mançester Sitit, Pep Guardiola, kërkon që të zëvendësojë të dëmtuarin Benxhamin Mendi në merkaton e janarit. Spanjolli nuk kërkon të shpenzojë shumë dhe të sjellë një lojtar të madh në Mançester, prandaj ka shfaqur interes për…