VIDEO | E thërret për ta ndëshkuar, arbitri i shkrin së qeshuri të gjithë

0

Një episod tepër interesant ka ndodhur në Holandë. Një faull normal bën që arbitri kryesor ta akordojë dhe të thërrasë “fajtorin” për ta ndëshkuar me të verdhë. Ide e tillë të krijohet, por kryesori fut dorën në xhep dhe nxjerr diçka tjetër në vend të kartonit.

Lojtari përpara tij pret ndëshkimin, ndërsa kryesori nxjerr një facoletë dhe fillon të fshijë djersët. Momente ilariteti në stadium dhe një gjest simpatik i arbitrit, i cili përfiton duartrokitjet e tifozëve të pranishëm.

 

View this post on Instagram

 

Onze @willemvink kreeg gisteren geel van @jeroen_manschot ? Of toch niet ? Geïnspireerd door @433nl @433 ?

A post shared by Het Voetbalteam Van Youtubers (@creatorsfcnl) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.