Browsing Tag

freiburg

Çelsi shmang humbjen, Frajburgu i Abrashit fiton bindshëm

Sot janë luajtur shuëm sfida miqësore në të gjithë Europën, madje dhe skuadrat e njohura nuk kanë ngurruar të zbresin në fushë një javë para fillimit të kampionateve. Çelsi zbriti në fushë përballë Borusia M’Gladbah. Blutë e Londrës po…

Abrashi: E harrova lodhjen, duhet ta mbaj veten të motivuar!

Amir Abrashi u rikthye fundjavën që lamë pas të ishte titullar për Frajburgut, pasi ka qenë për një kohë të gjatë i dëmtuar. Gjatë periudhës së riaftësimit që zgjati gati një vit, Abrashi u kthye në vendlindje ku punoi me përgatitësin fizik…

Legjionarët | Abrashi rikthehet në fushë, Muriqi gjen rrjetën

Shumë skuadra evropiane po shfrytëzojnë këto ditë ndërprerjeje të kampionatit për të kryer fazë të mirë përgatitore dhe për t’i dhënë mundësinë lojtarëve të rinj dhe atyre që janë rikthyer nga dëmtimet. Një i tillë është mesfushori…