Video | Bavarezët për faqe të zezë, forma e kampionëve lë për të dëshiruar

0

Përballja ndaj skuadrës gjysmë-profesioniste të Drohtersenti mendohej si një “shëtitje” për djemtë e Niko Kovaç. Por, në mënyrë thuajse surreale, vendasit u bënë një makth për kampionët e Gjermanisë, madje mund të thuhet se në pjesën e parë ata luajtën si të barabartë ndaj milionerëve që sundojnë lehtësisht në Bundesligë. Levandovski shënoi golin e vetëm të takimit, por edhe polaku merr notë ngelëse në fund të takimit.

Një Bajern i mbushur me yje, nuk shkëlqeu aspak, ndoshta faji i takon mungesës së motivimit, gjithsesi nëse diferenca midis dy klubeve është tmerrësisht e madhe dhe kjo performancë ngre shumë pikëpyetje.

Goli i Levandovskit (1) – 0, Min 81’

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.