VIDEO | Atletiko merr fitoren “e zakonshme”, një gol mjafton ndaj Leganesit

0

Atletiko Madrid nuk ka gabuar në shtëpi dhe ka triumfuar minimalisht 1-0 ndaj Leganes, duke çuar përkohësisht diferencën me Barcelonën e vendit të parë në vetëm katër pikë.

Pjesa e parë nisi me një Atletiko sulmuese, por që në shumicën e rasteve nuk u tregua e saktë për të finalizuar mundësitë e krijuara. Kështu, 45 minutat e para u mbyllën pa gola me shifrat 0-0.

Në fraksionin e dytë, ekipi i Simeones e nisi mjaft vrullshëm sfidën dhe në minutën e 50-të fitoi një 11-metërsh. Te pika e bardhë u paraqit Saul Nigez, i cili fillimisht gaboi, por korrigjoi duke shëuar pas topit të kthyer nga portieri.

Më pas, deri në fund madrilenët administruan mjaft mirë rezultatin dhe morën tri pikë me mjaft vlera.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.