Browsing Tag

Basriu

Basriu nuk ndahet nga Kosova, firmos me klubin e ri

Skuadra e Dukagjinit ka nisur punën për sezonin e ri. Përforcimi i parë i klubit nga Komuna e Klinës është mbrojtësi elbasanas Elton Basriu. Sezonin e kaluar 31-vjeçari ishte pjesë e Trepçës 89. Basriu aktivizohet prej dy…

Liria prezanton edhe afrimin e fundit nga Shqipëria

Trajneri i Lirisë së Prizrenit, Bledi Shkëmbi, vazhdon të afrojë lojtarë nga Superiorja, të cilët i njeh mirë dhe po i bind të bëhen pjesë e një projekti ambicioz. Ish-kapiteni i Skënderbeut ka afruar edhe mbrojtësin Elton Basriu, i cili…

Vazhdon “eksodi”, edhe Basriu shkon në Kosovë

Liria e Prizrenit duket se do të kthehet në një miks shqiptarësh nga Kosova e Shqipëria, me një ndarje thuajse përgjysmë. Trajneri debutues Bledi Shkëmbi duket se kërkon të afrojë sa më shumë lojtarë ga Superiorja apo Kategoria e Parë,…