Browsing Tag

Tuchel

E ardhmja e Nejmar dhe Mbape, Tuhel lëshon “bombën”

Trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel nuk e ka mohuar që Nejmar dhe Kilian Mbape mund të largohen nga kampionët e Francës këtë merkato vere. Për të dy lojtarët, Real Madridi është gati të paguajë dhe zhvillime tepër interesante pritet të ndodhin…

“Ekip pa karakter!”, PSG nuk e fal dhe kryqëzon Mbapen

PSG u shkatërrua 5-1 nga skuadra e Lilës dhe kjo humbje ishte më e thella në 19 vitet e fundit. Kilian Mbape ka qenë i xhindosur me skuadrën e tij dhe kjo humbje nuk është kapërdirë nga ylli francez. 20-vjeçari foli para mediave me një…

Tuhel ka fituar besimin e sheikëve, vjen firma e radhës

Tomas Tuhel nuk shkoi dot më shumë se raundi i 1/16-tave  në Champions League me PSG-në, por kjo gjë nuk ka ndikuar aspak në besimi që drejtuesit e PSG-së kanë te tekniku gjerman. Bashkëpunimi midis palëve do të vijojë edhe për shumë kohë,…

Gropë 150 milionë, PSG duhet të shesë një yll

PSG është ende i tronditur nga katastrofa kundër Mançester Junajtid në Champions League, sepse eliminimi erdhi pikërisht kur dukej se francezët ishin më në fund një ekip i denjë për të pretenduar trofeun, aq më shumë që paraqitja në Angli…

Roje në Paris, Tuhel me mision nëpër restorante

Trajneri i ri i PSG-së, Tomas Tuhel, po bën ndryshime madhore te klubi francez, jo vetëm në fushë, por edhe jashtë saj. Në Francë mediat raportojnë se gjermani ditët e fundit ka vizituar disa restorante të njohur në Paris, për të…