Tronditje për Liverpul dhe Klop, afrikani mbyll sezonin!

0

Liverpuli dhe Jurgen Klop marrin goditjen e radhës, teksa një ndër lojtarët më të rëndësishëm ka mbyllur sezonin si pasojë e një dëmtimi. Nabi Keita  e ka mbyllur para kohe sezonin, duke shtuar shqetësimet për Klop në kuadër të ndeshjeve në Premier Ligë e Champions.
Lojtari nga Guinea mori një dëmtim në kofshë në ndeshjen e luajtur pak ditë më parë në “Camp Nou” dhe la fushën ende pa u mbushur gjysmë ore lojë. Tashmë, Klop do t’i duhet t’i bëjë llogaritë pa një nga shtyllat e mesit të fushës.


Gjithashtu, një lajm tronditës ky edhe për kombëtaren e Guineas, që humbet lojtarin më të rëndësishëm për Kupën e Afrikës, e cila do të nisë në fundin e muajit të ardhshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.