Trofeu Pascucci | Teuta tregon “muskujt” ndaj ish-skuadrës së Shkëmbit

Teuta do kërkojë të mbrojë trofeun “Pascucci”, pasi e mundi me rezultatin 2-0 Lirinë e Prizrenit dhe tanimë do të përballet me Partizanin, që gjithashtu kishte triumfuan në takimin e parë. Për durrsakët kanë shënuar dy prej afrimeve të verës.

I pari ishte Seku Kamara, i marrë nga Besëlidhja, por vjet ka qenë pjesë e Flamurtarit në Superiore. Golin e dytë e realizoi Ditmar Bicaj pas një gabimi të portierit të Lirisë. Një ndeshje e veçantë për Bledi Shkëmbin, që vjet drejtoi bardhezinjtë në eksperiencën e parë si trajner.

Trofeu Pascucci

Teuta-Liria 2-0
Shënues: Kamara 26’, Bicaj 36’

Teuta: Hidi, Hakaj, Bici, Osmani, Gjorgievski, Avdyli, Sidibe, Kruja, Vila, Kamara, Latif.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online