Te Partizani janë optimistë, edhe pse nuk e njohin Botevin

0

Në këto raste, mund të thuhet se ka edhe më keq, si i ra Tiranës, për shembull, me Makabin.

Partizani do të ndeshet me Botevin e Plovdivit dhe përtej faktit që përfaqëson futbollin bullgar, kjo skuadër nuk është ajka e kampionatit bullgar.

Këtë e dinë mirë te Partizani, ndaj edhe janë optimistë se mund ta kalojnë këtë rival.

Drejtori Genc Tomorri ka folur për Supersportin pas shortit: “E prisnim një kundërshtar superior, pasi nuk ishim në vazon e favoritëve. Nuk e njohim Botevin, por nuk i druhemi, edhe pse kampionati bullgar është cilësor. Sezonin e shkuar hasëm rivalë të fortë dhe ia dolëm, ndaj kemi besim sërish, edhe për faktin se skuadra nuk ka pësuar shumë ndryshime dhe ka fituar eksperiencë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.