Gjermani e re dhe e bukur, edhe pse vuan ndaj Australisë

0

Gjermania e ka nisur me fitore Kupën e Konfederatave, duke thyer 3-2 Australinë, në një ndeshje mjaft të bukur, si zakonisht kur përballen këto dy skuadra.

Gjermania luajti me një skuadër shumë të re në moshë, çka tregon luksin e zgjedhjeve që ka trajneri Joakim Lëv, i cili luan me të rinj pa prekur kombëtaren U-21, që po merr pjesë në Europian.

Më i moshuari ishte sulmuesi Vagner, 29 vjeç, ndërsa një tjetër veteran, Shtindël, shënoi që në minutën e pestë.

Australia si zakonisht vrapoi e luftoi dhe në të 41-tën Rogiç gjeti golin e barazimit, por Draksler nga pika e bardhë riktheu në avantazh gjermanët, që në pjesën e parë humbën raste me shumicë.

Në minutën 48 Gorecka shënoi golin e parë me kombëtaren, por Juriç në të 56-tën rihapi gjithçka dhe deri në fund Australia provoi të barazonte, pa ia dalë mbanë, ndaj një rivali superior.

KUPA E KONFEDERATAVE

Australi – Gjermani

Shënues: Rogiç 41′, Juriç 56′ – Shtindl 5′, Draksler 44′ pen, Gorecka 48′)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online