Skënderbeu tani mund të “peshkojë” Milanin

0

Të premten në mesditë hidhet shorti i turitplay-off në Champios League, por sytë e shqiptarëve dhe sidomos korçarëve janë te shorti i turit play-off në Europa League.

Cilat klube marrin pjesë?

  • 29 skuadrat fituese të turit të tretë, duke përfshirë Skënderbeun
  • AEK, Ajaks, BATE, Klub Bryzh, Dinamo Kyiev FH Hafnarfjordur, Legia, Ludogorec, Partizan Beograd, Plzen, Rosenborg, Salzburg, Sherif, Vardar, Viitorul
    (Skuadra humbëse në turin e tretë kualifikues në Champions League)

Si funksionon shorti?

Klubet ndahen në vazo sipas koeficientëve dhe ndahen në grupe. Në këtë mënyrë, Skënderbeun e pret natyrisht short shumë i vështirë.

Ndeshjet do të luhen më 17 dhe 24 gusht.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online