Browsing Tag

Vinicius

Vinicius te Monako, por nuk është ai i Realit

Vinicius transferohet tek Monako! Jo, nuk është djaloshi brazilian që është bërë i famshëm falë transferimit tek Real Madridi verën e shkuar. Bëhet fjalë për një brazilian tjetër, Karlos Vinicius, i cili është në pronësi të Napolit dhe…

VIDEO | Vinicius i bën të gjitha, supergol dhe karton i kuq

Reali i Madridit po kalon ndoshta momentin më të keq në histori, teksa po përjeton një ndër nisjet më të këqija të sezonit. Humbja e ditës së djeshme në shtëpi ndaj Levantes konfirmoi akoma më shumë krizën tek madrilenët, të cilët kanë…

Nuk bindi Lopeteguin, blerja 40 milionë euroshe do të huazohet

Vinisjus Xhunior ishte një ndër afrimet më të bujshme të Realit gjatë kësaj merkatoje vere. Talenti i brazilian iu bashkua “Los Blancos” nga klubi i Flamengos, pasi këta të fundit blenë kartonin e tij që pa mbushur 17 vjeç për 40 milionë…

Vinicius debuton, simulimin e paska si Nejmar

Sapo ka mbushur 18 vjeç Vinicius është transferuar tek Reali i Madridit, që e ka blerë prej kohësh për 45 milionë euro. Në miqësoren e parë në Amerikë, sot në orët e mëngjesit me orën tonë, kundër Mançester Junajtid, Vinicius luajti nga…