Vajushi kthehet vendimtar, Pro Verçeli fluturon

0

Armando Vajushi është një futbollist i pafat, por me një vullnet të hekurt. Shkodrani vuajti gjithë sezonin e shkuar nga një dëmtim i rëndë, por nuk dorëzohet kurrë dhe tashmë është duke rigjetur formën e plotë.

Në sezonin e ri sulmuesi anësor, i cili shpesh bën mesfushorin, ka luajtur 4 ndeshje dhe sot ka qenë perfekt na fitoren 5-1 që Pro Verçeli arriti në Peruxhia.

Vajushi u fut në minutën e 36-të dhe ndryshoi ndeshjen, sepse rriti ndjeshëm forcan sulmuese, përveçse përjashtoi me karton të kuq një kundërshtar në shtesën e pjesës së parë, që e goditi me bërryl.

Në pjesën e dytë Pro Verçeli dominoi dhe Vajushi dha edhe asistin për golin e pestë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.