Browsing Tag

Tuhel

PSG fillon largimet, zyrtarizohen dy të parat

PSG ka zyrtarizuar ditën e sotme dy largime nga strukturat e klubit. Sulmuesi 19-vjeçar Musa Diabi është transferuar te Bajern Leverkuzen. Klubi gjerman ka paguar 15 milionë euro për të blerë kartonin e talentit të dalë nga akademia e…

E bujshme: Raport zero me trajnerin, ylli i PSG drejt largimit

Deklaratat e Kilian Mbape javën e shkuar në ceremoninë e çmimeve të futbollit francez, se largimi nga PSG është diçka e mundur, e ka dyzuar shumë ambientin në klubin parizien. Ende pa u mbyllur çështja Mbape, ditën e sotme “L’Equipe” ka…

Tuhel ka fituar besimin e sheikëve, vjen firma e radhës

Tomas Tuhel nuk shkoi dot më shumë se raundi i 1/16-tave  në Champions League me PSG-në, por kjo gjë nuk ka ndikuar aspak në besimi që drejtuesit e PSG-së kanë te tekniku gjerman. Bashkëpunimi midis palëve do të vijojë edhe për shumë kohë,…

Mbape në stol për arsye disiplinore, e konfirmon trajneri

Mund të jesh kampion bote, mund të jesh lojtari më i mirë i skuadrës, mund të jesh dhe lojtari m premtues në botë, apo një nga më të shtrenjtit, por para trajnerit të gjithë duhet të jenë të barabartë. Një mesazh të tillë e ka dhënë…

Mbape gati për Tuhel, PSG vendos një rekord 58-vjeçar

PSG është një skuadër e frikshme në Francë dhe diferenca me pjesën tjetër të skuadrave janë të frikshme. Skuadra e Tomas Tuhel ka marrë pikë të plota në 7 ndeshjet e para, diçka që nuk kishte ndodhur që nga viti 1960. Një rekord më vete që…

VIDEO | Konferenca e veçantë e Tuhel: Po më telefonon mamaja

Kur je në konferencë të shtypit është mëse normale që të jesh i fokusuar tek gazetarët dhe askund tjetër. Sigurisht, ka dhe përjashtime, kur mund të kesh ndonjë problem familjar, ose kur të telefonon mamaja. Trajneri i PSG-së, Tomas Thel…

PSG-ja e mbyll me një mbrojtës, Tuhel kërkon një “ish”

Shpenzimet e verës së kaluar, ku klubi i PSG-së afroi në skuadër dyshen Nejmar-Mbape kanë bërë që parisienët të ulin marshin e shpenzimeve për këtë merkato vere, por  skuadra nga ende mangësi të theksuara në mesfushë dhe në krahun e majtë…

Tuhel në Mynih, por Rumenige pyet Pepin

Largimi i Karlo Ançelotit ende vazhdon të jetë tema kryesore në Gjermani, por te Bajerni po punojnë fort për gjetjen e pasuesit të tij. Trajneri i sotëm në ndeshjen me Hertën do të jetë Uilli Sanjol, i cili preferohet nga gjithë skuadra për…