Browsing Tag

trajneri i ri

Zyrtarizohet gjithçka, Çelsi prezanton trajnerin e ri

Vetëm një vit zgjati aventura e Mauricio Sarrit në pankinën e Çelsit. Italiani u rikthyer në Serie A dhe mori drejtimin e Juventusit, ndërsa “Blutë e Londrës” vendosën t’i besojnë një emri shumë të dashur të tifozëve. Frenki Lampard…

Trajneri i ri i Besëlidhjes, ka një duel dhe një favorit

Merkato te Besëlidhja është e kushtëzuar nga emërimi i trajnerit të ri, i cili do t pasojë Vladimir Gjonin e larguar në mbyllje të sezonit të kaluar. Gjatë muajit qershor kanë qarkulluar disa emra, për më i lakuari është shkodrani Elvis…

Arrihet akordi për stolin, “Zorro” trajneri i ri i Romës

Roma negocioi me disa emra të ndryshëm, por Konte, Murinjo dhe Gasperini refuzuan me mirësjellje uljen në stolin verdhekuq. Shumë opsione të tjera u përfolën, por klubi kryeqytetas ka arritur të gjejë më në fund një trajner. Një zgjedhje…

Pasardhësi i Gatuzos, Gazidis nis kontaktet me trajnerin e ri!

Milani dhe Xhenaro Gatuzo i ndanë rrugët e tyre një ditë më parë, me trajnerin italian që u largua nga stoli i kuqezinjve. Tashmë kanë nisur përgatitjet për Milanin e ri dhe çështja e parë që duhet zgjidhur është ajo e trajnerit të ri.…

Fiorentina nuk humbet kohë, zyrtarizohet trajneri i ri

Stefano Pioli dha dorëheqjen nga Fiorentina gjatë ditës së djeshme. Palët u ndanë keq dhe nuk munguan polemikat dhe thumbimet mes tyre. Megjithatë, klubi nga Firence nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur trajnerin e ri. Ai është Vinçenco…