Browsing Tag

Toni Kros

Reali e nis me spastrime, një ushtri e tërë drejt largimit

Real Madridi është në prag të  një revolucioni të madh. Zidan pritet të bëjë një spastrim masiv për të ripërtërirë skuadrën dhe sjellë njerëz, që i shtojnë uri për trofe. “El Confidencial” bën të ditur një listë të zezë me emrat që kanë…

Kros drejt largimit? Mesfushori gjerman shuan çdo dyshim

Toni Kros është një nga pikat më të forta të Realit të Madridit. Mesfushori gjerman ka qenë një lojtar deçiziv për fitimin e katër trofeve të Champions Ligës në pesë vitet e fundit. Gjermani ka formuar bashkë me Luka Modriç një nga dyshet…

Rekordi i mesfushorit, askush më mirë se Toni Kros

Reali i Madridit fitoi lehtësisht kundër Al Ain me rezultatin 4-1, duke fituar Botërorin për Klube për të tretën herë rresht dhe të katërtin në 5 vitet e fundit. Ekipi spanjoll ka dominuar futbollin europian dhe atë botëror në këto vite,…

Epoka Marota nis me dy objektiva: Ikardi dhe… Kros

Xhusepe Marota është gati të bëjë goditjen e parë në merkato si drejtues i Interit. Administratori i deleguar i klubit zikaltër po punon për rinovimin me Mauro Ikardin. Kapiteni kërkon një rrogë prej 8 milionë eurosh në sezon, ndërsa Interi…

Kros i pakënaqur: Unë nuk jam Kasemiro

Toni Kros është grumbulluar me Gjermaninë, që po vazhdon përgatitjet për ndeshjet kundër Holandës (Nations League) dhe Rusisë (miqësore). Mesfushori i Real Madrid ka folur për “ESPN”, ku lëshon një mesazh të qartë për trajnerin Julen…

Kros: E pamundur, CR7 nuk zëvendësohet!

Toni Kros u zgjodh futbollisti i vitit në Gjermani, duke fituar çmimin, i cili jepet nga revista gjermane “Kicker”. Në një prononcim për këtë të fundit, mesfushori gjerman flet për largimin e Ronaldos, por ai beson se Reali i Madridit do të…