Browsing Tag

Ter Stegen

FOTO | Dy vite të nxehta, Ter Shtegen është me fat

Portieri i Barcelonës dhe i Gjermanisë, Mark-Andre Ter Shtegen, festoi mbrëmë 2-vjetorin e martesës me bukuroshen Daniela Jehle. Gardiani katalanas dhe bashkëshortja e tij u martuan dy vite më parë në Barcelonë, në një ceremoni madhështore.…

VIDEO: Gafa e De Geas, shikoni reagimin e Ter Shtegen

Ter Shtegen dhe De Gea janë dy nga portierët më të mirë në botë, por në përplasjen mes Barcelonës dhe Mançester Junajtid, portieri i “Djajve” bëri një gafë të pafalshme dhe pësoi tre gola. Gafa te goli i dytë ishte thuajse e pabesueshme…

Nojer apo Ter Shtegen? Joakim Lëv e ka të qartë zgjedhjen

Gjermania  do të nisë kualifikueset për Euro 2020 në sfidën ndaj Holandës në transfertë, teksa së fundmi trajneri Joakim Lëv bëri të ditur edhe të grumbulluarit për sfidën ndaj tulipanëve, si dhe miqësoren ndaj Serbisë. Numri një i…

Lëv vendos piketat, Gjermania nis nga Nojer

Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv ështëi vendosur t’i japë besim të plotë Manuel Nojerit për të ardhmen. 58-vjeçari ka shpjeguar për televizionin ZDF se portieri mbetet numri 1 për momentin. Në Gjermani është hapur prej kohësh