Browsing Tag

Shqiperia U20

Grumbullimi i kombëtares, një talent bardheblu risia e fundit

Edi Reja vijon normalisht punën për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë, ndërkohë që sikurse dihet një pjesë e mirë e lojtarëve që janë nën urdhrat e trajnerit italian janë futbollistë të Shqipërisë U21. Së fundmi ka edhe një tjetër lojtar…

Shqipëria U20 drejt Parisit, konfirmohet një miqësore

Shqipëria U18 zhvilloi dy miqësore me Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave, ndërkohë që radha është për të zbritur në fushë Shqipëria U20 e drejtuar nga trajneri Ilir Biturku. Vetë FSHF e ka njoftuar diçka të tillë dhe rivali do të jetë…

Lokomotiva “fluturon” me shqiptarë, Tuci gol e asist

Lokomotiva e Zagrebit, ajo e të rinjve, ka marrë kryesimin e kampionatit. Skuadra e dyshes kuqezi, Arbër Mehmetllari dhe Indrit Tuci, mundi me rezultatin 0-3 NK Zagreb dhe tashmë ka një pikë më shumë se Hajduku i Splitit. Këta të fundit u…

Dy miqësore për Teutën, Shkëmbi provon të gjithë lojtarët

Teuta ka bërë një sezon të mirë deri më tani, ndodhen në vend të tretë në kampionat dhe në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë. Një skuadër e riformatuar nga fillimi këtë sezon duket në rrugën e duhur dhe ka lojtarë që premtojnë shumë për të…

Shqipëria U20 plot “mistere”, sot test me Besën

Shqipëria U20 do të zhvillojë ditën e sotme një miqësore me Besën. Ndeshja luhet në stadiumin e qytetit të Kavajës prej orës 15:30, ndërkohë që ka diçka jo normale në gjithë këtë dhe lidhet me faktin që FSHF nuk ka bërë asnjë njoftim.…