Browsing Tag

Shalke 04

VIDEO | Mrekulli e Sanço-Gëce, Shalke përmbys gjithçka

Dortmundi dhe Shalke 04 vijën në pozicione të ndryshme në derbin e Vestfalisë. Verdhezinjtë kërkojnë fitoren për të vazhduar ndjekje e Bajernit, ndërsa “Blutë Mbretërorë” duan pikë për të shpëtuar nga rrëzimi një kategori më poshtë.…

Bajerni akord me Shalken, një “barrë” më pak

Sebastian Rudi është pranë largimit nga Bajerni i Mynihut. Siç citon “WAZ”, bavarezët kanë arritur akordin me Shalke 04 për kalimin e 28-vjeçarit te klubi “mbretëror” për shumën e 16 milionë eurove. Mesfushori difensiv nuk ishte pjesë e…

Fiorentinë e shthurur, Shalke “i jep dajak” (VIDEO)

Shalke 04 dhe Fiorentina janë përballur sot në një ndeshje miqësore, ku ekipi gjerman ka fituar me rezultatin e pastër, 3-0, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e tyre. Mbas një pjese të parë me ritëm të ulët dhe pa shumë emocione, të…