Browsing Tag

Serran

Serran harron makthin shqiptar, firmos në Marok

“Pas shiut, del gjithmonë dielli”. Kështu shkruan në faqen e vet në Instagram Albert Serran Olo, qendërmbrojtësi spanjoll që për pak javë u bë pjesë e Kukësit këtë verë, për t’u larguar pas eliminimit në Champions League nga Sherifi i…

Kukësi, Serrani dhe… Federbeti

Vladimir Prenga Ndershmërinë mos ia prekni Safet Gjicit! E ka thënë me të madhe që kur është përfshirë në botën e futbollit dhe në Europë ka bërë atë që deri më sot asnjë klub se ka arritur, duke kaluar tre ture. Gjithsesi, këtë verë nuk…

Serran merr “valixhet”: Këto javë përjetova makth

Spanjolli largohet pas vetëm 2 ndeshjesh si kuksian. Një penallti e shkaktuar në Moldavi dhe një shtyllë në Elbasan, do të jenë shenjat që la Jurgen Zela Ajo shtyllë në minutën e fundit shtesë vendosi fatin e kualifikimit të Kukësit,…

Nis “fshesa” te Kukësi, ikën Serran

Mbrojtësi spanjoll Albert Serran nuk do të qëndrojë te Kukësi. 33-cvjeçari i bashkuar me kampionët para disa javësh, duke marrë vendin e Albi Allës, luajti titullar ndaj Sherifit, por gaboi në Moldavi, me 11-metërshin e shkaktuar në fund.…

Kukësi feston me spanjollin Serran

Para pak ditësh nervat në kulm, sot një tortë për ditëlindje. Te Kukësi e kanë harruar humbjen në Moldavi dhe mendojnë për sfidën e së mërkurës në Elbasan, ku synohet përmbysja e madhe ndaj Sherifit. Ndërkaq, sot mbrojtësi spanjoll…

Serran flet “shqip”: E di çfarë pret Kukësi prej meje

Albert Serran ka firmosur për Kukësin, është prezantuar zyrtarisht dhe ka folur për faqen zyrtare të Kukësit, duke lëshuar deklaratën e parë si pjesë e kampionëve të Shqipërisë. “Jam shumë i lumtur që kam arritur marrëveshjen me ekipin e…

ZYRTARE/ Kukësi firmos edhe me spanjollin Serran

Albert Serran është zyrtarisht një futbollist i Kukësit. Mbrojtësi spanjoll, i cili kishte gjetur marrëveshjen paraprake ditë më parë, sot është paraqitur në selinë e Kukësit dhe pas bisedimesh të gjata, ka gjetur akordin, nën shoqërinë e…

Kukësi gjen pasuesin e Allës, nesër firmos Serran

Kampionët nisin merkaton nga mbrojtja, duke afruar spanjollin Serran, lojtar me shumë eksperiencë Jurgen Zela Verilindorët janë zgjuar më në fund dhe kanë nisur të lëvizin. Pas largimit të disa lojtarëve, radha tashmë është e…