Browsing Tag

Serena Williams

Rekordi i Serena Uilliams, tentohet “mrekullia e tetë”

Serena Uilliams është një legjendë e gjallë e tenisit. 37-vjeçarja amerikane triumfoi sot përballë patriotes Alison Riske 2-1 me sete (6-4, 4-6 dhe 6-3) dhe u kualifikua në gjysmëfinalet e Wimbledon. Kjo është hera e 12-të që Uilliams ia…

Serena Uilliams gjobitet për sherrin në finalen e US Open

Finalja e US Open në tenis këtë fundjavë përfundoi në qendër të vëmendjes anembanë botës për arsyen e gabuar. Duhet të ishte lajm dite fakti që një vajzë 20-vjeçare mbërriti për herë të parë në finale dhe fitoi, por suksesi historik i…

Nadal vuan dhe kalon në gjysmëfinale, Uilliams bën detyrën

Rafael Nadal ka kaluar në gjysmëfinale të US Open dhe për të nuk ka qenë e lehtë kundër austriakut Dominik Thiem. Spanjolli e nisi si mos më keq, teksa setin e parë e humbi 0-6, por më pas erdhi reagimi dhe Nadal e çoi lojën në 2-1 me sete.…

Veshja provokuese e Serena Uillams, në Francë marrin masa

Serena Uilliams çuditi të gjithë botën e tenisit me veshjen që kompania e njohur “Nike” kishte përgatitur për të gjatë turneut francez "Roland Garros". Një kostum tërësisht i zi, që i qëndronte krejtësisht i ngjitur me trupin e legjendës së…