Browsing Tag

Senegal

Mane kundër Mahrez, sot zgjidhet mbreti i Afrikës

Sot do të luhet finalja e madhe e Kupës së Afrikës, me Algjerinë dhe Senegalin që do të përplasin “brirët”. Mane luan kundër Mahrez, një duel titanësh, që duket se nuk mbaroi me përfundimin e Premier League. Mane triumfoi përballë Mahrez…

VIDEO |  Senegali në finale, Tunizia “vetëvritet”

Gjysmëfinalja e Kupës së Kombeve të Afrikës midis Senegalit dhe Tunizisë nuk ishte aspak një ndeshje normale. Të dyja skuadrat shpërdoruan nga një 11-metërsh në pjesën e dytë, ndërsa në fund goli i vetëm i takimit ishte një autogol qesharak…

VIDEO | Gol “anglez”, Senegali arrin në gjysmëfinale

Senegali ka mposhtur 1-0 kombëtaren e Beninit në çerekfinalen e Kupës së Afrikës, duke prerë e para një biletë për në gjysmëfinalet e këtij turneu. Goli është shënuar nga lojtari i Evertonit, Idrisa Gana Gueje, i cili është asistuar nga…

VIDEO | Mane i papërmbajtshëm, Senegali prek çerekfinalen

Senegali vazhdon marshimin drejt trofeut të Kupës së Kombeve të Afrikës. Kombëtarja senegaleze siguroi biletën në finale duke mundur Ugandën me rezultatin 1 – 0. Golin e vetëm të takimit e shënoi sulmuesi i njohur Sadio Mane. Në…

Napoli, ofertat dhe Senegali: Rrëfehet Kalidu Kulibali

E ardhmja e Kalidu Kulibali te Napoli nuk është e sigurt. Aurelio De Laurentis po reziston, por ofertat për “murin” e mbrojtjes janë të shumta. Flasim për shifra mbi 100 milionë euro, ndërsa presidenti kërkon të paktën 130 milionë.…

Interi bllokon Keita Balde, gafa e pabesueshme e Senegalit!

Shqipëria kërkoi nga Metz 13 ditë përpara që Ivan balliu t'i bashkohej kombëtares për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin, por klubi francez refuzoi. Rregullorja thotë që duhet njoftuar klubi dy javë përpara. Një ditë vonesë dhe Panuçi duhet të…