VIDEO | Gol “anglez”, Senegali arrin në gjysmëfinale

0

Senegali ka mposhtur 1-0 kombëtaren e Beninit në çerekfinalen e Kupës së Afrikës, duke prerë e para një biletë për në gjysmëfinalet e këtij turneu. Goli është shënuar nga lojtari i Evertonit, Idrisa Gana Gueje, i cili është asistuar nga ylli i Liverpulit, Sadio Mane.

Senegalezët bënë një ndeshje shumë të mirë, dominuan takimin dhe gjetën golin në minutat e para të pjesës së dytë. Mane bën gjithçka mirë, driblon thuajse të gjithë mbrojtjen kundërshtare dhe topi mbërrin te këmbët e Gueje, i cili vrapon fuqishëm në hyrje të zonës.

Mesfushori i Evertonit arrin të mposhtë portierin kundërshtar dhe i jep fitoren Senegalit, që pret tashmë të mësojë kundërshtarin në gjysmëfinale.

Kupa e Afrikës, çerekfinale

Senegal – Benin  1-0
Gueje 69’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.