Browsing Tag

Rustem Hoxha

Operacion “blic” i Teutës, sërish pazar në Gjirokastër

Teuta nuk ka qëndruar duarkryq gjatë kësaj periudhe, pasi ka punuar të përforcohet në ato pozicione ku skuadra ka më së shumti nevojë. Deri më tani janë zyrtarizuar vetëm dy lëvizje në dalje, Erlis Frashëri dhe Latif Amadu. Ndërkohë në…

Rustem Hoxha te Laçi? Laska: As që e kemi në plane!

Laçi është në kërkim të përforcimeve dhe në këtë periudhë merkatoje emrat që qarkullojnë janë të shumtë. Kurbinasit po tentojnë lojtarë për çdo rol, ndërkohë që për qendrën e prapavijës ka dalë në skenë edhe mbrojtësi Rustem Hoxha. Ky i…

Rustem Hoxha për qendrën e mbrojtjes, nisin bisedimet

Rustem Hoxha e ka mbyllur me Luftëtarin, ekip për të cilin dha kontributin e tij. Qendërmbrojtësi është lojtar i lirë dhe pritet që së shpejti të vendosë për të ardhmen. Ofertat nuk i kanë munguar, pasi kemi të bëjmë me një futbollist që në…

Periudhë zyrtarizimesh, Luftëtari konfirmon edhe një largim

Para pak ditësh i përshëndeti lojtarët përmes një postimi në rrjetet sociale, ndërkohë sot vetë klubi i Luftëtarit ka dalë me njoftim: Rustem Hoxha e mbyll me bluzinjtë. Mbrojtësit durrsak i ka përfunduar kontrata dhe tashmë është lojtar i…

Eksod te Luftëtari, një titullar deklaron largimin

Janë të shumtë lojtarët të cilëve u mbarojnë kontratat te Luftëtari. Albano Aleksi e ka mbyllur me gjirokstritët, ashtu si portieri Shkëlzen Ruçi. Në Gjirokastër po synojnë të bindin brazilian Xhekson, por shanset janë të pakta mbrojtësi…

Hoxha: Forca jonë grupi, më duket sikur kam vite që luaj këtu

Rustem Hoxha la Kukësin këtë verë, për të kaluar te Luftëtari. Mbrojtësi është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të bluzinjve, duke qenë një lider në mbrojtje. Hoxha ka folur për “Supersport” duke treguar se e kanë pritur…

Rikthehet Rustem Hoxha, vjen e zeza mbi të bardhë

Rustem Hoxha ishte lojtar i lirë pas largimit nga Kukësi dhe në orët e fundit të merkatos u fut në bisedime intensive me klubin e Laçit, por në fund nuk pati një marrëveshje. Për qendërmbrojtësin durrsak pati edhe dy opsione për t'u…

Nuk ka akord, Rustem Hoxha mbetet i lirë

Rustem Hoxha mori ditën e sotme një ofertë nga klubi i Laçit. Mbrojtësi durrsak ka biseduar me drejtuesit kurbinasit, por në fund palët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët. Pavarësisht kësaj, ka pasur shtrëngim duarsh e tashmë mbetet për…

Laska i ruan goditjet për në fund, katër në një ditë

Merkato po shkon drejt mbylljes dhe klubet janë aktivë për të bërë përforcimet e fundit. Një ndër lojtarët e lirë që po pret të zgjedhë klubin e ri është Rustem Hoxha. Mbrojtësi 27-vjeçar mbylli sezonin me Kukësin, ndërsa tashmë është…

Rustem Hoxha drejt Greqisë, zbulohen klubet që e duan

Rustem Hoxha zyrtarisht është lojtar i lirë, pasi ditë më parë shtrëngoi duart me Kukësin dhe tashmë pritet të mësohet ekipi i ri i mbrojtësit. Ofertat nuk i kanë munguar gjatë kësaj periudhe dhe “SportEkspres.com” mëson se 27-vjeçari ka dy…

“Blindohet” mbrojtja e Kukësit, firmos Rustem Hoxha

Mbrojtësi 25-vjeçar Rustem Hoxha është zyrtarisht një futbollist i Kukësit. Pas disa ditësh me bisedime intensive, ku praktikisht ishte gjetur marrëveshja dhe mungonte vetëm gjetja e akordit për disa klauzola të kontratës, ish-futbollisti i…

Shkëndija i hedh “grepat” Rustem Hoxhës

Tetovarët kanë kontaktuar menaxherin e lojtarit dhe kanë shprehur interesimin e tyre për shërbimet e qendërmbrojtësit. Durrsaku do të vendosë së shpejti Vladimir Prenga Shkëndija e Tetovës kërkon të përforcohet në qendër të mbrojtjes…