Browsing Tag

Riçarlison

Tre klube “big” pas Riçarlison, Evertoni i vendos çmimin

Riçarlison u transferua verën e kaluar nga Uotfordi tek Evertoni dhe sezoni i parë me ekipin nga Liverpuli ka qenë fantastik. Loja e mirë e sulmuesit brazilian, i cili ka shënuar 13 gola në kampionat, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të…

Theu dorën te festimi i golit, Evertoni surprizon tifozin

Klubi i Evertonin ka kryer një gjest të bukur, duke i dhënë mundësinë tifozit, Neil Harrison, të takojë sulmuesin brazilian Riçarlison. Ky i fundit shënoi një dopietë në barazimin 2-2 me Uolvesin dhe gjatë festimeve për golin e dytë, tifozi…